دات نت نیوک

نشست‌های تخصصی عکاسی «ایران در قاب سوریوگین»

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نشست‌های تخصصی  عکاسی «ایران در قاب سوریوگین»

در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس تاریخی «مردم معمولی» که گزیده ای از عکس‌های آنتوان سوریوگین است، موزه عکسخانه شهر  سه نشست تخصصی با عنوان « ایران در قاب سوریوگین» برگزار می‌کند.


در این نشست‌ها عکس‌های اجتماعی سوریوگین در دوران قاجار  از منظرهای متفاوتی بررسی می شوند.

آنتوان سوریوگین (زاده ۱۲۰۹، درگذشت ۱۳۱۲ خورشیدی) یک عکاس روسی-گرجی-ارمنی حاضر در ایرانِ عصر قاجار و پهلوی بود. آنتوان سوریوگین با ۵ دهه فعالیت حرفه‌ایِ عکاسی، یکی از مهمترین شاهدان زندگی ایرانیان از دوران ناصرالدین شاه تا سلطنت رضاشاه است. او برای کامل کردن مجموعه عکس‌های خود تمامی ایران را زیر پا گذاشت و از سوژه‌های گوناگون بهترین تصاویر را تهیه کرد. مردم، مناظر، بناهای تاریخی، آداب و رسوم، مشاغل و حرفه‌ها، اشیاء و سرانجام تمام زوایای زندگی ایرانیان سوژه عکاسی او بودند.

این نشست‌ها در تاریخ دوشنبه 18 دی ماه 1396با عنوان «زندگی مردم عادی در دوران قاجار» با حضور «محمدرضا طهماسب‌پور»، سـه‌شنبه 19 دی مـاه 1396 با عنوان «نظـر به چشم کرامـت؛ قابی تازه بـرای سوریوگین» با حضور «بـاوند بهپور» و چهارشنبه 20 دی ماه 1396 با عنوان «نگاهی به ساختار نشانه‌ای در عکس‌های اجتماعی سوریوگین» با حضور «کاوه فرزانه» برگزار خواهند شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست‌ها می‌توانند در این سه روز ساعت 17 تا 19 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88848993 تماس بگیرند.

> ایجاد شده توسط:axkhaneh
>دسته بندی:
تعداد بازدید 2724 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها: نشست آنتوان سوریوگین عکاسی
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.