دات نت نیوک

نمایشگاه عکس تاریخی «آلبوم‌خانه اَسترآباد»

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه عکس تاریخی «آلبوم‌خانه اَسترآباد»

نمایشگاه عکس تاریخی «آلبوم‌خانه اَسترآباد» از روز سه‌شنبه 3 اردیبهشت ماه 1398 ساعت 16 در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.


این نمایشگاه حاصل چند سال پژوهش کتابخانه‌ای است که به کوشش محمود اخوان مهدوی گردآوری شده است. محمود اخوان مهدوی پژوهشگر تاریخ و فرهنگ گرگان و صاحب غنی‌ترین آرشیو اسناد تاریخی آن منطقه است. این نمایشگاه با همکاری موسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار می‌شود و بخشی از حافظه تصویری این خطه درخشان خاک ایران در دوران قاجار را به نمایش می‌گذارد.

در این نمایشگاه 27 قطعه عکس 30×40 سانتیمتر و 4 قطعه عکس در ابعاد 70×50 سانتیمتر به نمایش گذاشته خواهد شد. این عکس‌ها توسط عبدالله میرزا قاجار، عکاس دوره قاجار در سفر دو ماهه وی به اَسترآباد در سال 1306 هـ.ق (1268 هـ.ش) گرفته شده است. قابل ذکر است اصل تصاویر در آلبوم شماره 298 مرکز اسناد تصویری (آلبوم‌خانه) کاخ گلستان نگهداری می‌شود.

اَسترآباد نام استانی است در شمال شرقی ایران، که پس از اسلام جُرجان خوانده شده و در دوره قاجار با نام اَسترآباد خوانده می‌شد. در سال 1316 به طور رسمی نام این استان مجدداً تغییر یافت و به «گرگان و دشت» تبدیل شد. نام فعلی این استان گلستان است.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند تا روز سه‌شنبه 31 اردیبهشت 1398 در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 18 و پنج شنبه از ساعت 9 تا 13 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88848993 تماس بگیرند.

> ایجاد شده توسط:axkhaneh
>دسته بندی:
تعداد بازدید 2237 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.