دات نت نیوک

نمایشگاه عکس تاریخی «گذر» و رونمایی از کتاب «گذر، سرگذشت پیدایش عکاسی در سیرجان»

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه عکس تاریخی «گذر» و رونمایی از کتاب «گذر، سرگذشت پیدایش عکاسی در سیرجان»

نمایشگاه عکس تاریخی «گذر»، عکس‌های قدیمی شهر سیرجان، از روز سه‌شنبه 21 آبان ماه 1398 ساعت 15در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.


این نمایشگاه حاصل پژوهشی کتابخانه‌ای است. این پژوهش به کوشش «رضا سیوند» گردآوری شده و در کتابی به همین نام منتشر شده است. «رضا سیوند» دانش آموخته سینما و پژوهشگر تاریخ عکاسی است.

آثار در 44 قطعه عکس 20×30 سانتیمتر به نمایش گذاشته خواهد شد. عکس‌ها توسط عکاسان شهر سیرجان در دوره قاجار و پهلوی به ثبت رسیده است و با تکیه بر تصاویر به جامانده از عکاسخانه برادران بروخیم گردآوری شده است.

قابل ذکر است، همزمان با گشایش نمایشگاه عکس تاریخی «گذر» آیین رونمایی از کتاب «گذر، سرگذشت پیدایش عکاسی در سیرجان» نیز برگزار خواهد شد. این کتاب به معرفی هنرمندان، عکاسان شاخص و عکاسخانه‌ها، آغازگرهای عکاسی در سیرجان و کسانی که در این مسیر نقش داشتند، پرداخته که توسط نشر زمزمه سحر به چاپ رسیده است.

علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند تا روز سه‌شنبه 21 آذرماه 1398 در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 13 و 14 تا 17 و پنج شنبه از ساعت 9 تا 13 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88848993 تماس بگیرند.

> ایجاد شده توسط:axkhaneh
>دسته بندی:
تعداد بازدید 1850 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.